Oświetlenie i aranżacja wnętrz - inspiracje
Co oświetlić wokół domu?
Co oświetlić wokół domu?

Co oświetlić wokół domu?

Wybierając właściwe oświetlenie zewnętrzne, na pewno trzeba wcześniej mieć ściśle ustalony projekt, którego będziemy się trzymać, żeby móc zaplanować każdą jedną lampę znajdującą się dookoła naszego domostwa. Jakie elementy zewnątrz domu warte są jednakże wyszczególnienia poprzez odpowiednie rozświetlenie? Poniżej znajdziesz stosowną podpowiedź.

Na pewno właściwa emisja światła jest ważna w tych przestrzeniach, które stanowią strefy wejściowe i wyjściowe. Musimy zatem zapewnić sobie i to nie tylko ze względów praktycznych i użytkowych, ale i dekoracyjnych oraz typowo wizualnych, dobre światło zewnętrzne tuż przy wejściu do domu, a zatem przed drzwiami wejściowymi oraz schodami. W związku z tym, zaleca się zrobienie światła na pewno bezpośrednio nad otworem wejściowym, bowiem dzięki temu światło będzie padało idealnie pod klamkę oraz zamek. Co więcej, przyda się też światło nad sufitem w ganku, przedsionku na zewnątrz oraz plafoniera czy zwisająca lampa typowo tarasowa. Do tego, nie zapomnij w celach bezpieczeństwa zapewnić ochronę wszystkim domownikom i odwiedzającym Cię, oświetlając stosownie schody oraz podest. Najlepiej jest, gdy każdy stopień zostanie właściwie oświetlony, ponieważ wtedy efekt wizualny jest znakomity, a pomieszczenie sprawia wrażenie bardzo nowoczesnego.

Kolejnymi miejscami wartymi oświetlenia stają się na pewno garaż. Musisz wiedzieć, jak z niego korzystać, na tyle bezpiecznie, żeby w nic nie uderzyć i o nic nie zahaczyć. Nie wolno narażać kierowcy na ewentualne stłuczki czy kolizje, dlatego nie oszczędzajmy na świetle do garażu i w garażu. Ponadto to miejsce, przez które łatwo mogą wkraść się złodzieje, dlatego dobrze jest potraktować źródło światła w tym miejscu po prostu jako swego rodzaju forma zabezpieczenia antywłamaniowego.